Трансформаційні процеси в контексті сталого розвитку країн Субсахарної зони

Автор(и)

  • Алваро Сімао Косса Донецький національний університет імені Василя Стуса

DOI:

https://doi.org/10.31558/2307-2318.2020.2.11

Ключові слова:

країни Африки південніше Сахари; програма «цілі в області розвитку»; програма «Цілі стійкого розвитку»; індекс розвитку людського потенціалу; трансформаційні процеси; сталий розвиток

Анотація

У статті аналізується стан економіки країн регіону Африки південніше Сахари. У роботі проаналізовано виконання країнами регіону програми сталого розвитку «Цілей стійкого розвитку», що була розпочата у 2015 році і запланована до 2030 року. Завдяки аналізу було виявлено такі найбільші проблеми розвитку країн регіону Африки південніше Сахари як бідність ( більше третини всіх працевлаштованих жителів країн Африки на південь від Сахари живуть менш, ніж на $ 1,9 в день), відсутність якісної освіти ( більше ніж чверть неписьменних людей світу живуть в країнах Африки на південь від Сахари) та відсутність надійного житла у значної частки населення (близько третини мільярду мешканців регіону живуть в трущобах або неформальних поселеннях). У статті проаналізовано показники країн регіону за рівнем розвитку людського потенціалу. Особлива увага у статті приділяється пошуку шляхів розв’язання соціальних проблем країн регіону. У статті запропоновано аналіз вплив рівня освіти на трансформаційні процеси країн Субсахарної зони.

Біографія автора

Алваро Сімао Косса , Донецький національний університет імені Василя Стуса

аспірант кафедри міжнародних економічних відносин

Посилання

Подбиралина Г.В., Азиагба Д.Ч. Факторы экономического роста стран Африки к югу от Сахары: современные тенденции. Контуры глобальных трансформаций: политика, экономика, право. 2018. №11 (5). С. 38-54.

Гришина Н.В. Национальные и международные программы развития стран Африки южнее Сахары. Африка: Социальные и политические условия реализации Целей устойчивого развития (ЦУР). 2018. С. 107-124.

Маценко И.Б. От ЦРТ к ЦУР: искоренение нищеты в Африке южнее Сахары. Азия и Африка сегодня. 2018. №. 2. С. 52-58.

Доклад о Целях в области устойчивого развития, 2019 год. URL: https://unstats.un.org/sdgs/report/The-Development-Goals-Report-2019-Russian.pdf.

Human Development Report 2019 (Overview) URL: http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr-2019-overview-english.pdf.

Африканский банк развития спрогнозировал экономический рост на континенте. URL: https://regnum.ru/news/economy/2847271.html.

Індикатори Світового банку. URL: https://data.worldbank.org/indicator.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-25

Номер

Розділ

Статті