Командний та індивідуальний коучинг як технологія стратегічного управління організацією

Автор(и)

  • Ю.Ю. Вєдєніна Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
  • Л.М. Сакун Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
  • Л.В. Різніченко Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
  • М.П. Коваленко Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

DOI:

https://doi.org/10.31558/2307-2318.2020.3.4

Ключові слова:

технологія; коучинг; метод навчання; коуч; команда; ефективність; бізнес-процеси; стратегічне управління

Анотація

У статті обґрунтовано ефективність впровадження технологій коучингу в діяльності організації. Наголошено, що коучинг передбачає систему принципів та методів, які орієнтовані на стимулювання розвитку потенційних можливостей сучасної організації, його персоналу та конкретного працівника.
Розглянуто характеристики чинників впливу коучингу на розвиток підприємства, методи роботи як індивідуально з топ-менеджерами, окремими фахівцями, командами. Описано методи роботи коучів, особливості їх діяльності. Запропоновано алгоритм роботи командного коучингу: аналіз ситуації та експрес-діагностика стану, формування альтернативних пропозицій, реалізація плану і підвищення системи відповідальності, вибір програми, оцінка результатів. Визначено ключові характеристики, наведено переваги та недоліки технології індивідуального та командного коучингу. Досліджено особливості та сформульовано результати вповадження коучингу у діяльності організації. Запропоновано низку рекомендацій щодо реалізації деяких з них.
Доведено позитивний вплив коучингу на діяльність організації. Окреслено можливі позитивні ефекти від реалізації управлінських технологій коучингу на формування стратегічних планів, розвиток особистості керівників (топ-менеджерів), які усвідомлюють необхідність удосконалення своїх професійних навичок.

Біографії авторів

Ю.Ю. Вєдєніна , Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

к.е.н., доцент кафедри менеджменту

Л.М. Сакун , Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

к.е.н., доцент кафедри менеджменту

Л.В. Різніченко , Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

старший викладач кафедри менеджменту

Посилання

Петровська І. Р., Бала Р. Д. Підвищення ефективності управлінської діяльності керівника за допомогою коучингу. Науковий вісник НЛТУ України. 2010. № 20. С. 158– 161.

Швець Є.В., Бойко К.О. Коучинг та його роль в управлінні підприємством. Причорноморські економічні студії, 2017. Вип. 17. С. 142-145

Нежинська О.О., Тименко В. М. Основи коучингу: навчальний посібник. Харків : ТОВ «ДІСА ПЛЮС», 2017. 220 c.

Леонова С.В., Довба М.О. Коучинг як інструмент розвитку компетенцій сучасного менеджера з логістики. Економіка і суспільство. 2017. № 10. С. 298–304.

Павлов В.І., Кушнірук О. Ю. Коучинг та наставництво у підприємницькій діяльності України. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку: збірник наукових праць. 2012. С. 276–280.

Логвиновський Є. І. Функціональна та змістовна сутність коучингу на підприємстві. Європейський вектор економічного розвитку. 2012. № 2 (13). С. 297–301.

Марцінковська О., Фижик Н. Роль коучингу в розвитку персоналу. Економічний аналіз. 2011. Вип. 8. Ч. 2. С. 257–260.

Кирлик Н.В. Коучинг – сучасний інструмент впливу на людський капітал працівника підприємства. Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Економіка. 2017. Вип. 1 (47). Т. 1. С. 214–218.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-06

Номер

Розділ

Статті