Розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств Донецької області в умовах АТО.

Автор(и)

  • I. Khadzhynov Донецький національний університет

Ключові слова:

зовнішньоекономічна діяльність, антитерористична операція (АТО), зовнішньоторговельний оборот, експорт, імпорт

Анотація

Метою цієї статті є дослідження зовнішньоекономічних зв’язків підприємств Донецької області. Єдність сучасного світу не скасовує глобальної проблеми миру та війни як фактор виживання людства в цілому, оскільки безупинні локальні війни після Другої світової війни і далі забирають людські життя і за кількістю загиблих уже перевершили останню. В силу причин, що склалися, Донбас втратив (в багатьох випадках безповоротно) інфраструктуру, економічний і людський потенціал. Кардинальних змін зазнав система розселення і розміщення економічних об’єктів, змінилися чисельність і склад населення, і як наслідок зовнішньоекономічна діяльність підприємств Донбасу, та Донецької області зокрема. Масштабний воєнний конфлікт, безперечно, вкрай негативно впливає на і без того не надто потужний економічний потенціал країни. Йдеться як про результати безпосереднього руйнування економіки регіону – окупованої й підконтрольної Україні частини, – так і про зумовлені цим проблеми безпосередньо зв’язаних із ним підприємств. Проведення цілого комплексу назрілих політичних, соціальних і економічних реформ наразі відкриває можливості для кардинального реагування, але водночас потребує дуже чіткого узгодження специфічних новацій, адресованих саме Донбасу, із загальними, що поширюватимуться на всю Україну, та з тими зобов’язаннями, які взяла на себе наша держава в рамках асоціації з ЄС.

Біографія автора

I. Khadzhynov, Донецький національний університет

доктор економічних наук., професор, проректор з наукової роботи

Посилання

Стан зовнішньоекономічної діяльності [Електронний ресурс. Режим доступу: http://donoda.gov.ua/?lang=ua&sec=04.01.05&iface=Public&cmd=main&args=]

Відродження Донбасу: оцінка соціально-економічних втрат і пріоритетні напрями державної політики [Електронний ресурс. Режим доступу: http://www.idss.org.ua/arhiv/2015_23_09Resume.doc].

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Статті