Сучасні особливості оподаткування в Україні

Автор(и)

  • В.О. Клочковська Донецький національний університет імені Василя Стуса
  • О.В. Клочковський Донецький національний університет імені Василя Стуса

DOI:

https://doi.org/10.31558/2307-2318.2021.2.9

Ключові слова:

податок; бізнес; підприємець; країни-члени ЄС; загальна система оподаткування; спрощена система оподаткування; пандемія

Анотація

У статті розглянуто специфіку функціонування української податкової системи. З`ясовано, що ключовим урядовим завданням є покращення вітчизняного фіскального законодавства з метою формування сприятливого середовища для ведення бізнесу та приваблення інвесторів. Визначено сутність дефініції «податок», виокремлено прямі й непрямі види фіскальних зборів. Наведено групи доходів, за якими українці відраховують прямі податки до бюджету. Встановлено, що непрямі податки включені в ціну продукту та сплачуються громадянами під час купівлі будь-якого товару чи послуги. Досліджено, що система оподаткування в Україні представлена загальною і спрощеною формами. Окреслено важливість податку на доходи фізичних осіб, оскільки він слугує одним з головних джерел поповнення казни. Виявлено, що теперішні легітимні фіскальні зміни пов`язані також з життєдіяльністю країн в умовах пандемії. Наголошено, що елементом економічних відносин України з іншими державами є обмін податковими даними на основі Конвенції про взаємну адміністративну допомогу у фіскальних справах стосовно уникнення подвійного оподаткування. Акцентовано, що Україна, зв’язана умовами міжнародних домовленостей та кошторисними проблемами, зацікавлена у розвитку напряму прозорої сплати податків.

Біографії авторів

В.О. Клочковська , Донецький національний університет імені Василя Стуса

кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри підприємництва, корпоративної та просторової економіки

О.В. Клочковський , Донецький національний університет імені Василя Стуса

кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки

Посилання

Букреєва Д. С. Удосконалення механізму розвитку малого бізнесу в Україні: податково-інтеграційний аспект. Економічний простір. 2016. № 109. С. 85-97.

Податковий кодекс України / Верховна Рада України [Електронний ресурс]. – URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19.

Безкровний О. В. Оподаткування малого та середнього бізнесу – від історії виникнення до сучасних перспектив розвитку. Східна Європа: Економіка, бізнес та управління. 2017. № 6 (11). С. 280-285.

Податки в Україні: хто, за що і скільки платить державі [Електронний ресурс]. – URL: https://voxukraine.org/uk/podatki-v-ukrayini-hto-za-shho-i-skilki-platit-derzhavi/.

Демиденко Л. М., Демиденко В. І. Єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва: протиріччя та перспективи. Финансовые услуги. 2017. № 6. С. 12-15.

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві: Закон України від 16.01.2020 № 466-IX. База даних «Законодавство України» / ВР України [Електронний ресурс]. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20/conv.

Податкова система України: податок на прибуток і спрощена система оподаткування [Електронний ресурс]. – URL: https://dlf.ua/ua/podatkova-sistema-ukrayini-podatok-na-pributok-i-sproshhena-sistema-opodatkuvannya/.

Луценко І. С. Оподаткування платників єдиного податку в сучасних умовах впровадження податкової реформи [Електронний ресурс]. – URL: http://www.economy. in.ua/pdf/6_2020/24.pdf.

Податкові тренди 2021. Що змінилося у роботі податкової та як це вплине на бізнес і сплату податків. [Електронний ресурс]. – URL:https://www.epravda.com.ua/ columns/2021/02/12/670972/.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-09

Номер

Розділ

Статті